حضور تئاتری از ارومیه در هشتمین جشنواره فرهنگی

تئاتر "ارغوان اینبار تو بخوان" به کارگردانی چیمن دانشیار از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در لیست برگزیدگان هشتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت.


هسته ی تئاتر کانون هنرمندان موفق شد با ارائه ی اثر تئاتر صحنه ایی "ارغوان اینبار تو بخوان " به کارگردانی چیمن دانشیار در هشتمین جشنواره ی فرهنگی وزارت بهداشت دربین برگزیدگان کشوری قرار گیرد در حالی که این موفقیت برای اولین بار در کارنامه ی علوم پزشکی ارومیه ثبت شده است.

جشنواره ی فرهنگی وزارت بهداشت هر سال برگزار می شود و این فرصت را به دانشجویان علوم پزشکی می دهد تا استعدادها و توانایی های هنری خود را در زمینه های مختلف به چالش بکشانند.داوری در زمینه های مختلف توسط اساتید و بزرگان هنر ایران انجام می شود.من جمله در زمینه ی هنرهای نمایشی هنرمندانی چون بهنوش طباطبایی،افشین هاشمی،رضا مولایی،شبنم قلی خانی،محمد حاتمی،سلما سلامتی به داوری آثار دانشجویان می پردازند.

تکنیک استفاده شده در این تئاتر " پرفورمنس و مالتی مدیا " می باشد و با بهره گیری از شیوه های جدید نورپردازی صحنه های بدیع و شایان توجهی را خلق کرده است.موضوع این تئاتر روایتی جدید از داستان خلقت آدم و حوا در ترکیب با مسائل دنیای کنونی می باشد.محوریت تئاتر نفی خشونت،کشتار،تروریسم و دعوت به صلح جهانی و حمایت از کودکان می باشد.

به گفته ی خانم دانشیار بعد از اختتامیه ی جشنواره این تئاتر در سطح استان و دانشگاه اجرای عمومی خواهد شد.

عوامل اجرایی این تئاتر:

شیوا مولانی

ژیلا غزال

رها نازآور

شفارسول نژاد

شبنم خضری

یگانه اکبری

فاطمه خدایی

مهسا محمودی

سمیه ابراهیمی

حلما درویشی

آیسان فرج زاده

مصطفی ثریابند

علی بهنام

وحید فرج اسلام

یاسر دادک

یاسین محمدی

امیرمحمدهمتی

زینب آقاجانی

با تشکر از تمامی عوامل تئاتر ومعاونت محترم فرهنگی جناب آقای دکتر فیروزی ، کارشناس فرهنگی معاونت سرکار خانم محمدی ،کارپرداز معاونت آقای وفامند و هچنین عوامل فرهنگسرای جوان ارومیه که در این کار مار را یاری کردند.

به امید موفقیت و کسب مقام در بخش برگزیدگان کشوری برای همه ی برگزیدگان دانشگاه در زمینه های مختلف


تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۱۶:۱۲ | دفعات بازدید: ۶۱۹ بازدید
دیدگاه های کاربران


شيوا مولاني
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۲۱:۱۰
به اميد صعود و دستيابي به مقام

سعیده محمدی
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۲۰:۴۲
سلام دخترا و پسرای گلم واقعا گل کاشتید بهتون افتخار می کنم همیشه در سایه لطف خدا و همراهی مسولین عزیز بدرخشید🌹

چیمن دانشیار
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۲۲:۰۶
جا داره تشکر ویژه کنم از دوست عزیزم خانم حلما درویشی .. مرسی بابت همه ی کمک هایی که بهمون کردی ..و البته دست آقای زارع هم درد نکنه

محمد زارع
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۱۶:۳۸
عالی بود ،خسته نباشید ان شالله مقام های بالاتر

حلما درویشی
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۱۶:۱۲
واقعا لیاقت داشت بالا بره به امید موفقیت در مرحله نهایی


ثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب